Ceturdiena, 2023.gada 1.jūnijs Vārda dienas svin: Mairita, Bernedīne, Biruta      
  • Āzija
  • Plašā pasaule
  • Autobusu braucieni
  • Eksotiskie ceļojumi
  • Multitūres

Pa kalnu takām Slovēnijā Triglava nacionālajā parkā un kāpšana Slovēnijas augstākajā – Triglava – virsotnē (2863m) 2019.gada vasarā

no 21.jūlija līdz 2.augustam (braucot ar autobusu)
no 23.jūlija līdz 1.augustam (izvēloties nokļūt līdz kalniem ar lidmašīnu Rīga – Vīne)

Dalības maksa (bāzes cena): 555 EUR


  

Arī šoreiz ir spēkā atzinums: nekas nevar būt labāks kā nodoties kalnu pastaigām un baudīt brīnišķīgo, daudzveidīgo, kontrastaino kalnu ainavu, gūstot estētisku un fizisku baudījumu un saglabājot to vēl ilgi pēc kalnu ceļojuma. Ir vērts aizbraukt uz kalniem un izbaudīt šīs sajūtas katram!

Kalnu pārgājiena dalībnieki dalīsies divās grupās – vieni ies vieglākus kalnu taku maršrutus, otri –  jau grūtākus un tehniskākus maršrutus, kur būs ietverta klinšu kāpšana pa speciāli aprīkotām drošības trosēm un kāpšļiem (ferratām).

Tiem, kuri ke nav bijuši kalnos, ir vērts pamēģināt, kā atpūta un piedzīvojumi kalnos sniedz iedvesmu visam turpmākajam gadam!

Izvēlētajā rajonā – Triglava nacionālajā parkā, kur atrodas augstākā Slovēnijas virsotne – Triglavs (2863m) – ir plašas iespējas baudīt skaisto kalnu ainavu, staigājot pa kalnu takām. Šajā kalnu rajonā pieredzējušiem kalnu tūristiem ir iekārtotas daudzas klinšu kāpšanas takas, kas ir aprīkotas ar trosēm (ferratām), kurās varēsim izmēģināt savas prasmes un varēšanu. Ieplānota arī kāpšana Slovēnijas augstākajā virsotnē – Triglavs (2863m). Šo maršrutu veikšanai būs vajadzīga iepriekšēja pieredze, iemaņas un fiziskā varēšana un piemēroti laika apstākļi. 

Vieglāki kalna maršruti šajā rajonā arī ir ļoti daudz, un tie ir daudzveidīgi, un visos pavērsies skaisti skati uz apkārtējiem kalniem un ziedošajām kalnu pļavām. Speciālās tehniskās iemaņas vienkāršākajiem maršrutiem apgūsim uz vietas.

Ja kādu dienu nebūs piemēroti laika apstākļi staigāšanai kalnos, tad mēs varētu izbaudīt skaistu braucienu pa apkārtni.Šis rajons ir ļoti interesants arī velotūristiem, kuru šeit ir ļoti daudz, un kuriem ir izstrādāti savi velomaršruti. Līdz ar to kāds varēs mēģināt kādu dienu arī pabraukāt ar velosipēdu.

Ja tas būs nepieciešams (izņemot pirmo un pēdējo dienu kalnos), katru dienu autobuss dalībniekus aizvedīs uz dienas maršruta sākumu un vakarā atvedīs atpakaļ uz nakšņošanas vietu.

Dalībnieki grupas varēs mainīt pa dienām, vai kādu dienu baudīt kalnus, ejot individuāli izvēlētā maršrutā. Katrai grupai būs savs pavadonis. 

Uz kalniem braucam jau 25 gadus un esam izstaigājuši daudz dažādu taku, tādēļ grupu vadītāji ir ar lielu pieredzi dažādos kalnos un vienmēr sniegs derīgu padomu konkrētajā situācijā.

Kalnos dzīvosim labiekārtotā kempingā teltīs vai mājiņās apmēram 700m augstumā. Lielākoties vakaros atgriezīsimies nakšņot kempingā, bet ir paredzēta arī kāda nakšņošana kalnu mājās.

Vakaros ir paredzēta tradicionālā kopējās zupas vārīšana. Centralizēti tiks ņemta līdzi uz kalniem visa “saimniecība”, kas nepieciešama ēst gatavošanai – gāzes plītiņas, katli, pannas, utt. Tas viss atradīsies kopējā speciālajā saimniecības teltī.

Dalībniekiem brauciens uz Slovēniju turp un atpakaļ plānots ar autobusu. Taču iespējams arī lidot ar lidmašīnu līdz Vīnei, un tālāk autobuss Jūs aizvedīs līdz kalniem. Lidojuma izmaksas cenā nav iekļautas. Tie, kuri izvēlēsies lidot, lielās mantas varēs nogādāt uz kalniem ar autobusu no Rīgas.

Ejot pa parastajām kalnu takām, īpašu inventāru nevajadzēs, izņemot piemērotus apavus (ieteicams paņemt līdzi varbūt arī nūjas). Tiem, kuri vēlēsies, un ejot pa sarežģītākiem maršrutiem, būs nepieciešams speciāls kalnu tūrisma inventārs, kuru iepriekš ieteiks grupu vadītāji. Daļu no speciālā inventāra centīsimies sagādāt tepat Latvijā uz vietas. Ja kas pietrūks, tad to varēs iznomāt uz vietas kalnos.

Lai iegūtu papildus informāciju, lūdzu, zvaniet pa tālruņa numuru 27061772 Mārtiņam, vai 26374996 Jānim (Everesta ekspedīcijas dalībnieks, sīkāka informācija par sarežģītāko maršrutu). 

Lūdzu piesakieties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

PROGRAMMA ŠEIT.  • Pieteikties jaunumiem
    

    

  • Piligrimu ceļi jeb Trekings
  • Velo braucieni
  • Čarterlidojumi
  • Citi pakalpojumi